Перелом шийки стегна в похилому віці – не вирок

Ще 10-15 років тому, перелом шийки стегна в людини похилого віку вважався ледь не вироком. Надії самостійно пересуватися на ногах фактично не було. Лежача людина потребувала постійного догляду сторонніх, загострювалися хронічні захворювання, що впливало на тривалість ЇЇ життя. Оперативне лікування даних пацієнтів застарілими конструкціями було досить травматичним і потребувало довготривалої реабілітації з обмеженим навантаженням на травмовану ногу.
На сьогоднішній день, в Клеванській лікарні для лікування переломів шики стегна в людей старшого віку використовуються світові стандарти і сучасні імпланти. Такі методи хірургічного лікування як ендопротезування і внутрішньокісткова фіксація переломів титановими стержнями, значно зменшують травматичність операції і дають можливість повного навантаження на поламану ногу вже наступного дня після втручання.
За останніх кілька років в закладі проведено понад сотню таких операцій, що дало можливість травмованим знову стати на ноги і самостійно пересуватися.
На даний момент в загально – хірургічному відділенні перебуває два пацієнта з переломами шийки стегна прооперовані лікарем-травматологом Літвінчуком Миколою Олександровичем. Одній жінці, віком 92 роки, було проведено ендопротезування кульшового суглобу, іншій, віком 82 роки, перелом фіксовано внутрішньокістковим фіксатором. Обидві пацієнтки наступного дня після операції змогли самостійно ходити.